Na otok Rab, u crkvu sv. Lucije u Banjolu, u srijedu 16. listopada 2024. stigla je relikvija krvi sv. Franje Asiškog.
Relikvija sv. Franje izložena je na čašćenje na spomendan sv. Ignacija Antiohijskog, u četvrtak 17. listopada 2024., u crkvi sv. Frane pri istoimenom samostanu u Zadru, objavila je Franjevačka provincija sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri.
Relikvija krvi sv. Franje Asiškog dočekana je u četvrtak 10. listopada 2024. u bazilici sv. Antuna Padovanskog na zagrebačkom Svetom Duhu.
Relikvija sv. Franje Asiškog dočekana je u srijedu 2. listopada 2024. u crkvi sv. Franje i Nacionalnom svetištu sv. Nikole Tavelića u Šibeniku.
Hodočašće s relikvijom sv. Franje Asiškog započelo je u ponedjeljak 30. rujna 2024. svečanim euharistijskim slavljem u splitskoj crkvi sv. Frane na Obali.
Fra Vladimir Vidović preuzeo je u subotu 28. rujna 2024. relikviju sv. Franje Asiškog iz Svetog samostana u Asizu, koju će od 30. rujna do 13. listopada pratiti na „hodočašću“ po hrvatskim gradovima.
Franjevačka obitelj slavi osamsto godina od kada je sv. Franjo Asiški na brdu La Verna, tijekom mističnog iskustva i susreta s Isusom Kristom koji mu se ukazao u obliku Serafa, primio stigme na svojem tijelu tj. Isusove rane.
U utorak, 17. rujna 2024. cijela franjevačka zajednica slavi 800. obljetnicu rana sv. Franje koje je zadobio na La Verni.
Oče, zaklinjem te Bogom, kaži mi gdje se nalazi savršeno veselje?
Jedne zime kada je sv. Franjo s bratom Leonom išao iz Peruđe prema Svetoj Mariji Anđeoskoj i dok ga je izuzetno oštro mučila studen, zazva brata Leona koji je stupao malčice ispred njega pa mu reče: „O brate Leone, kad bi mala braća u cijeloj zemlji davala veliki primjer svetosti i dobre duhovne izgradnje – zapiši to i pamti – to još ne bi bilo savršeno veselje.
U suradnji sa Samostanom sv. Franje iz Imotskog, Udruga za zaštitu životinja Sv. Franjo Asiški u srijedu 4. 10. 2023. godine u 16:30h na Modrom jezeru organizira blagoslov kućnih ljubimaca.
1. Franjo, i duhom i tijelom s Kristom razapet na križ, nije izgarao serafskom ljubavlju samo prema Bogu, nego je s Kristom propetim žeđao za mnoštvom spasenika.
Za svetoga Franju vežu se brojne legende i izvještaji o čudesima. Jedna takva pokazala se istinitom, zahvaljujući istraživanju suvremenih znanosti.
Mjesto Kočerin, koje se nalazi nadomak Širokog Brijega u Bosni i Hercegovini, osim što je poznato po Kočerinskoj ploči, jednom od najvažnijih srednjovjekovnih kamenih natpisa pisanih bosančicom, također je poznato po najvećem mozaiku sv. Franje na svijetu, koji se nalazi na pročelju Kočerinske crkve, a izradio ga je zagrebački umjetnik Ante Starčević 1980. godine.
O sveti Franjo, na La Verni obilježeni svetim ranama, svijet čezne za tobom kao ikonom raspetoga Isusa.
Kasno u ljeto 1226. godine, kada je Franjo bio blizu smrti, neka su braća pratila Franju na putu u Asiz.